KAPELA - RECKLESS

 

Wajgi - [zpěv, basa]

* 16.03.1987

V kapele od jejího založení, 2003. Po dodělání školy v roce 2005 se přestěhoval z Českých Budějovic na Kladno aby mohl nadále hrát s kapelou, do Kladna jezdil pravidelně od svých sedmi let za prarodičemi.Dříve hrál ve Falešným Obvinění 2007-2013. Reunion kapely Reckless dal opět dohromady se spolu zakladatelem Mildalikem v roce 2013. Je autorem většiny hudby a textů.

oblíbené kapely: SUM 41, Blink-182, Millencolin, H2O, Evergreen Terrace, Lagwagon, Iné Kafe, NOFX, Rise Against

Mildalik - [zpěv, kytara]

* 25.11.1985

Spolu zakladatel kapely v roce 2003.Z Reckless odešel do Falešnýho Obvinění v roce 2006. Jeho nápad obnovit kapelu Reckless realizoval až v roce 2013, i když o tom přemýšlel už delší dobu. Stará se o veškerý aranže kytar kapely.

oblíbené kapely: Iné Kafe, Evergreen Terrace, Rise Against, Millencolin, Bullet For My Valentine, Nations Afire

Dave - [sólová kytara]

* 08.10.1993

Do kapely přišel v červnu 2019 a nahradil tak Barta na postu sólové kytary. Hraje ve své domací pop-punkové kapele M3TA z Třebíze u Kladna.

oblíbené kapely: A Day To Remember, The Amity Affliction, Parkway Drive

Cýra - [bicí]

* 17.11.1984

Do kapely se vrátil po čtyřech letech. S Reckless natočil v roce 2015 album "Co se Děje?" a v létě 2017 z časových důvodů kapelu opustil. S Wajgim a MildaLikem se znají už od samého začátku Reckless 2003. Hraje ve své domácí crustové kapele Jonestöwn.

oblíbené kapely: NOFX, Rancid, Iné Kafe, Blink 182, H2O


Historie v číslech

Píše se 1.srpna 2003 a dva nejlepší kamarádi,Wajgi s MildaLikem zakládají kapelu.O půl roku později marného hledání na post bubeníka se přidává ke kapele Honzis.V březnu 2005 přichází první pořádný koncert na Kladně v klubu C19 s kapelama Totální Nasazení a Vnitřní Faktor. Později hrají v Praze v Rock Café, Deltě, Modrý Vopici s Jaksi Taksi, Zpraku!, Houba apod.

V létě 2005 hrajeme na našem prvním festivalu Rock na Valníku ve Slaným.Po pár vydařených koncertech,kalbách plný zábavy přichází krize a Honzis končí,přichází Mikael.Na konci roku 2005 odchází MildaLik do kapely Falešný Obvinění a Wajgi s Mikaelem zůstávají v Reckless sami.Později se přidává kamarád Kuba na post kytary.Nekoncertují už pravidelně a Wajgi se v roce 2007 rozhodne ukončit aktivitu kapely protože má pocit že to není ono.. a odchází za MildaLikem do Falešnýho Obvinění.

Po dlouhých šesti letech přichází MildaLik za Wajgim s nápadem oživit zpět Reckless v původní sestavě a protože chtějí zase mít kapelu založenou na kamarádství,zábavě a hlavně hrát jejich oblíbený styl: rychlý,melodický punkrock kontaktují Honzise a příběh začíná od znova-píše se srpen 2013.

Leden 2014 kapela natáčí svůj první singl ve studiu Hostivař - "Co se Děje?".Na podzim natáčí druhý singl s názvem "Dámy a Páni".Prosinec 2014 nahrazuje Cýra Honzise z důvodu posunu kapely co se týče hratelnosti na postu bicích.V dubnu 2015 vydávají pod labelem Alfedus Music 1.CD s názvem "Co se Děje?" V Únoru 2016 natočili první videoklip k novému singlu "Carpe Diem" který měl premiéru i na TV Slušnej Kanál.

NOVÝ ČLEN! V listopadu 2016 přichází do kapely na post druhé kytary jejich dlouholetý kamarád Václav Barták aka Bart :-).Wajgi společně s Mildalikem dříve s Bartem hráli v předchozí kapele FO v letech 2009-2011.V prosinci se vydávají už ve čtyřech do studia natočit další singl s názvem Lúzr na který zároveň natáčí i videoklip.

V květnu 2017 musí kapelu z časových důvodů opustit bubeník Cyril, na jeho místo přichází Maso.Připravuje se nový materiál na desku, který se jede točit v září a říjnu do studia Sonidos...

Koncem roku je z části hotový materiál k připravovanému CD který by mělo být hotové v roce 2019. Součástí budou i singly Carpe Diem a Lúzr, který natočili v brněnském studiu Sonidos a protože byli s prací a s novým zvukem spokojeni rozhodli se pro další spolupráci právě v Sonidosu.

V lednu 2019 vypouští do světa svůj třetí videoklip s připravovaného alba s názvem "VNITŘNÍ BOJ" a dokončují práce ve studiu na nové CD.

Duben 2019 vychází 2.studiové album s názvem "KOLAPS" pod ROCKNGO Music Agency.

Koncem května 2019 opouští kapelu sólový kytarista Bart pro nedostatek času pro koncertování a na jeho místo přichází kamarád z pop-punkové kapely M3TA.

V červenci 2021 se do kapely vrací původní bubeník Cýra, nahrazuje tak Masa, který se rozhodl z pracovních a osobních důvodů v kapele skončit.